VLETEREN IN DE BAN VAN HET BIER
"Leven in de brouwerij" West-Vlaanderen
Naast de trappist van Westvleteren, bekend als het beste bier van de wereld, genieten de Struise brouwers van Woesten (Deca) wereldfaam als beste brouwerij van de wereld. Ook Oostvleteren kan prat gaan op "'t Witte Paard", dat verkozen werd tot het gezelligste cafeetje van Vlaanderen en Pieter Clement, met zijn gelijknamig restaurant, veroverde de titel van beste juniorkok van België. Eén voor één troeven om de toerist naar Vleteren te lokken.
West-Vlaanderen brengt "leven in de brouwerij", maar Vleterse bieren met wereldfaam brengen echte bierliefhebbers te saam.
Ook deze link mag niet ontbreken na een spetterend "Vleteren in de ban van het bier": http://struise.noordhoek.com
Vleteren is een topbestemming voor al wie van bier, rust, wandelen en fietsen houdt. Voor 2009 heeft de dienst Toerisme een uniek programma rond "bier is plezier" uitgewerkt. Alle eet-en drankgelegenheden zetten op de een of andere manier het Vleters bier op een verhoogje. Naast de trappist van Westvleteren in "De Vrede" kan men op verschillende adresjes genieten van meerdere bieren van de Struise brouwers, één voor één kunstwerkjes. Ook de Vleteren Alt of Antiek van de Vleterse brouwerij Deca kunnen er geproefd worden. Daarnaast is er een ruim aanbod van gerechten, brood, desserts tot hele menu's, alles heerlijk bereid met Vleters bier. Zelfs een verblijfsarrangement op ‘Schraevenacker', met Vleters bier als rode draad, behoort tot de mogelijkheden. Logies zoals ‘Het Pahilleke' en ‘ 't Patershuys', beiden in de schaduw van de abdij, spelen gretig in op het bierfestijn! Zeker de moeite waard ! Ook "Eenvoud in Overvloed" bieden hun verblijfstoeristen meerdere Vleterse bieren aan.
Tot binnenkort in Vleteren
Voor meer info: http://www.struisebrouwers.be